یکشنبه 2 اردیبهشت 1403  
  • ارسال به دوستان
نام ارسال کننده :  
ایمیل ارسال کننده:
نام دریافت کننده :
ایمیل دریافت کننده :  
موضوع ایمیل :

اخبار

1401/10/14 چهارشنبه

اولین نشست مدیران آزمایشگاه‌های عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی استان خوزستان برگزار شد.

اولین نشست مدیران آزمایشگاه‌های استان خوزستان عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری با حضور مدیران آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی آبادان برگزار شد..

.
به گزارش خبرنگار وبدا در آبادان؛دوشنبه ۱۲ دی‌ماه ۱۴۰۱ اولین نشست مدیران آزمایشگاه‌های استان خوزستان عضو شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی معاونت علمی ریاست جمهوری با حضور مدیران آزمایشگاه جامع تحقیقات دانشگاه علوم پزشکی آبادان و سایر آزمایشگاه‌های دولتی، پژوهشگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف و نمایندگان سازمان‌های نظارتی سراسر استان برگزار شد.
دکتر مجتبی نسب، دبیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در این خصوص گفت: ایجاد هم‌افزایی و هم‌اندیشی مطلوب بین آزمایشگاه‌ها، سازمان‌ها و بدنه شبکه آزمایشگاهی، طرح مسائل حمایتی، آموزشی و تامین تجهیزات، پیاده‌سازی استاندارهای مختلف در آزمایشگاه‌ها و ارتباط آزمایشگاه‌ها با سازمان‌های نظارتی کشور و نحوه ارائه خدمات به آنها، از اهداف اصلی این نشست می‌باشد.
دبیر شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی افزود: شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی ذیل معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می‌باشد که فعالیت خود را از سال ۱۳۹۳ پیرو فعالیت‌های شبکه آزمایشگاهی نانو آغاز کرد.
 وی با اشاره به اینکه شبکه آزمایشگاهی فناوری‌های راهبردی در کل کشور فعال است، عنوان کرد: بیش از ۱۴۵۰ مجموعه آزمایشگاهی از دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی و شرکت‌های خصوصی در این شبکه فعالیت می‌کنند و نزدیک به ۳۰ هزار دستگاه آزمایشگاهی از این طریق به اشتراک گذاشته شده است که به محققین دانشگاهی، اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، خدمات ارائه می‌دهد.
 گفتنی است، این نشست دو روزه به میزبانی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در روزهای ۱۲ و ۱۳ دی‌ماه ۱۴۰۱، با همت دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار گردید.
 .
آرشیو
نسخه قابل چاپ
بیشتر